האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 30.06.2013 )האם ניתוחי הגדלת חזה עלולים למנוע ממך להניק?

האם ניתוחי הגדלת חזה עלולים למנוע ממך להניק?

נשים רבות חולמות על חזה שופע במיוחד או על חזה קטן יותר אך נמנעות מהניתוח בגלל החשש שהן לא יוכלו להניק בעתיד. דחיית הניתוח כרוכה במחיר שמשלמות רבות בדימוי עצמי ירוד. מי שלא אוהבת את החזה שלה לרוב תמקד סביבו את תשומת הלב ותתעסק בו בכל דרך אפשרית, תנסה להשתמש באמצעים להגדלה, תרגיש פחות נחשקת ותאשים את החזה שלה בכך. חבל שתבזבזי את שנותייך היפות בדחיית מה שיגרום לך אושר וסיפוק רב.
לפניך ההשפעות שיש לניתוח חזה שונים, הגדלת חזה וניתוח הקטנת חזה על היכולת להניק. נקדים את המאוחר ונציין שהבשורות הטובות הן בעיקר למי שמעוניינות להניק מבלי לוותר על חזה שופע, כיוון שמי שמעוניינת בהקטנת חזה ככל הנראה תאלץ להמתין עם הקטנתו.

הגדלת חזה והנקה


הגדלת חזה לא אמורה למנוע מבעד נשים את ההנאה שבהנקה ולהפך, יש אפילו יתרונות בניתוח הגדלת חזה עבור נשים שיניקו בעתיד. תשמחו בוודאי לדעת שבמהלך ניתוח להגדלת חזה לא נעשית פגיעה ישירה באיברים הפנימיים של החזה, לא בצינוריות ולא בבלוטות החלב.
למעשה, בניגוד למה שנהוג לחשוב אין החדרה של השתל אל רקמת השד אלא באזור שמאפשר לרקמה השד להישאר כפי שהיא.
עבור נשים בעלות פטמה שקועה, תופעה שיש נשים שסובלות ממנה וכתוצאה מכך גם מתקשות להניק, ניתוח הגדלת חזה דווקא פותר את הבעיה, כיוון שהשתל המוכנס לשד גורם לכך שהפטמה תבלוט החוצה וכך יהיה קל ופשוט יותר להניק בבוא העת.

המחיר האסתטי


חשוב לציין שאולי מבחינה בריאותית אין השפעה מזיקה של הניתוח על היכולת להניק אך מבחינה אסתטית יכולות להיות הנקה השלכות ארוכות טווח. השד יכול להשתנות אחרי תהליך ההנקה וזו הסיבה היחידה שאם אינך רוצה לקחת את הסיכון שתהליך הלידה או ההנקה ישפיעו על צורת השד, חכי לאחר שתסיימי עם הלידות וההנקות וכך תדעי לבטח שהתוצאות של הניתוח יישארו כפי שהן.
כמו כן, חשוב לקחת בחשבון שבעת ההריון וההנקה השד מתמלא ומי שעברה ניתוח הגדלת חזה עם שתל גדול מדי עלולה לסבול מחוסר פרופורציה משמעותי בין החזה לגוף מה שיקנה לה מראה פחות מחמיא מכפי שהיה לה לפני ההריון, לאחר ניתוח הגדלת החזה.

על הקטנה והנקה

הקטנת חזה היא סיפור קצת אחר, היות והתהליך הוא אחר. בניתוח להקטנה חזה, יש כן פתיחה של רקמת השד וחיתוך בצינוריות ובבלוטות החלב ולכן, נשים שעברו הקטנת חזה עלולות להתקשות בהנקה כתוצאה מהניתוח במספר מובנים, בעיות ביצור החלב בבלוטות או בעיות של זרימת החלב דרך צינוריות החלב. אם אינכן רוצות לסמוך על הסטטיסטיקה שמצביעה על כך שמחצית מהמנותחות של הקטנת חזה לא יוכלו להניק, כדאי שתמתינו עם הניתוח לאחר סיום הלידות וההנקות וכך גם תמנעו משינויים צורניים שעלולים להשפיע על החזה בשל ההנקה, גדילתו, תוספת נפח, גודש וכדומה.

מאת: שירה דרורי