האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 16.01.2011 )הגדלת חזה – כל מה שרציתן לדעת ולא העזתן לשאול!

הגדלת חזה – כל מה שרציתן לדעת ולא העזתן לשאול!

הגדלת חזה מזמן כבר הפכה להליך פשוט ונפוץ, המסייע לנשים רבות להעלות את בטחונן העצמי. עם השנים השתכלל הניתוח וכיום הוא מציע למעוניינות בו מגוון אפשרויות. עם השנים הפך הניתוח לאחד הפופולריים בתחום הכירורגיה הפלסטית. נשים רבות מדווחות כי מעבר לשיפור הדימוי העצמי, הניתוח עזר להן להרגיש נשיות יותר ובכך גם לשיפור קשרים עם גברים. למעוניינות בהליך התרומה הפסיכולוגית והאישית רבה ומצדיקה את המחיר הכלכלי של הניתוח. נשים רבות חושבות על הניתוח אך מפחדות לשאול ולהתעניין, מסיבה זו מובא כאן תסקיר קצר של תהליך הניתוח, הבחירות וההחלטות שיש לעשות ועוד.

הניתוח

בטרם ההחלטה לעבור את הניתוח חשוב לבצע חשבון נפש בנוגע להשלכותיו – כמו כל פרוצדורה ניתוחית, זהו לא נושא שיש להקל בו ראש. כיום קיימים בשוק רופאים רבים המציעים ניתוחי הגדלת חזה, ישנה חשיבות קריטית בבדיקת ניסיונו של הרופא, הכשרתו ואמינותו. חשוב לבצע "סקר שוק" ומומלץ לקבל המלצות מנשים אשר עברו את הפרוצדורה ויכולות לספר על הרופא וההליך. בטרם קביעת הפגישה המקדימה עם הרופא, כדאי שתקבלי מושג לגבי רמת הגדלת החזה בה את מעוניינת. הגודל משתנה כמובן בהתאם לטעמך האישי אך יש גם לקחת בחשבון את מבנה גופך – בחירה בגודל שאינו מתאים עלולה לגרום להרגשה לא נוחה. כיום קיים מגוון רב של גדלים אותו ניתן לראות אצל הרופא המנתח אשר גם ייעץ לך בנוגע לבחירה. כיום קיימים בשוק שתלי סיליקון מסוגים שונים – צמיגים/נוקשים, שטוחים/בולטים ועוד. הניתוח עצמו אורך כחצי שעה עד שעה וברוב המקרים נעשה בהרדמה מלאה. בהתייעצות עם הרופא המטפל ישנם מקרים בהם ניתן לבצע את הניתוח בהרדמה מקומית וטשטוש. החתך דרכו מוחדר השתל נעשה כיום בשלושה מקומות עיקריים – קפל השד, מתחת לפטמה ובית השחי. שלושת החתכים מאפשרים הסתרה מיטבית של צלקת הניתוח עד לכדי מצב שהיא בלתי נראית כלל. ההחלטה על סוג החתך תתבצע על ידי הרופא המטפל תוך התייעצות עם המטופלת. זמן ההחלמה מהניתוח אורך ימים בודדים בלבד. תחושה בשד ובסביבתו חוזרת במלואה לאחר ההחלמה המלאה. להחלמה מהירה לעיתים מומלץ ליטול ויטמינים. הרופא ממליץ באופן פרטני לכל מטופלת על ויטמינים מתאימים.

סכנות ותופעות לוואי

כמו כל פרוצדורה כירורגית, גם הגדלת חזה עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות לוואי אפשריות בכל ניתוח הן – דימומים, זיהומים, התארכות זמן הריפוי ועוד. בעיה נדירה בניתוחי הגדלת חזה היא התקשות השד, שכיחותה כ-5% אחוזים והיא מתרחשת כשלושה חודשים לאחר הניתוח. תופעה זו ניתנת לטיפול בקלות ובמקרים חריגים נעשה ניתוח נוסף לטיפול בבעיה. חשוב לזכור כי תופעות לוואי קיימות בכל הליך כירורגי, ולכן כדאי לפנות אל הרופא המטפל בכל חשש על מנת לקבל הסבר מפורט ומרגיע.