האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 24.04.2012 )השלכות של נשירת שיער

השלכות של נשירת שיער

לנשירת שיער בקרב גברים ונשים סיבות מגוונות והשלכות רבות, בואו ללמוד עליהן קצת.
נשירת שיער היא תופעה נפוצה אצל גברים ונשים כאחד. הסיבות לנשירת שיער רבות ומגוונות, כאשר על חלקן יש לנו שליטה רבה יותר ועל חלקן פחות – גנטיקה, בעיות עור, חוסר איזון הורמונאלי, זרימת דם לשיער, תזונה לקויה, רעלים, מחלות וטיפול תרופתי, נזקים קוסמטיים לשיער, עישון כבד וצריכת סמים או אלכוהול וכן לחצים ומתחים נפשיים.

השלכותיה של נשירת השיער

החברה שלנו מקדשת את המראה הצעיר והבריא. המראה הצעיר והבריא כולל בתוכו גם רעמת שיער ארוכה, לכן נשירת שיער נתפסת כחלק מתהליך של הזדקנות (אפילו כשהיא מתרחשת בגיל עשרים פלוס).
ההשלכותיה של נשירת השיער רבות וכואבות, כאשר הראשונה שבהן היא ירידה בביטחון העצמי. הירידה בביטחון העצמי מובילה לירידה במצב הרוח, ישנם גברים ונשים אשר ממש מגיעים למצב של דיכאון בעקבות נשירת שיערם. כאשר המצב מגיע לכך, הדיכאון ומצב הרוח הלחוץ והירוד הופכים בעצמם לגורם נוסף לנשירת השיער, אשר ממנה הכל החל. השלכה נוספת היא ההשלכה הכלכלית – הרבה אנשים רוצים לפתור בעיית הנשירה ומוכנים להוציא לשם כך סכום נכבד ביותר של כסף ולהקדיש לכך זמן רב. לא תמיד בהצלחה מרובה.

האם ניתן לעצור את נשירת השיער?

במילה אחת כואבת – לא. עדיין לא קיימת נוסחה או קסם שיעצרו באופן מוחלט את נשירת השיער של אדם אשר מתחיל להקריח, מה שכן ניתן לעשות הוא להאט אותה. השוק רווי בחומרים שמבטיחים לעשות קסמים ולעצור את נשירת השיער, אך חלק לא מבוטל מהם אינם עובדים במקרה הטוב, ובמקרה הטוב פחות – אף מאיצים את נשירת השיער. ניתן להיעזר בחומרים לשם האטת הנשירה, אך חשוב מאוד שנבדוק קודם לשימוש כי החומרים אכן נבדקו על ידי מי שהיו אמורים להיבדק על ידו, לאסוף המלצות של אנשים אשר השתמשו במוצר ולא לחשוש אפילו לבקש לראות את אותם אנשים בעצמכם, על מנת שתוכלו לשאול אותם כמה שאלות שתצטרכו ותרצו. כלומר, קיימים מוצרים אשר בהחלט מהווים טיפול בנשירת שיער ומאטים במידת מה את הנשירה, רק צריך לעשות סקר שוק נרחב.

טיפול בנשירת שיער - סיכום

בדרך כלל לא ניתן למנוע לחלוטין את נשירת השיער, הרבה מאוד גורמים מביאים לה, ובדרך כלל בחלק גדול מהם איננו יכולים לשלוט. לנשירה השפעות והשלכות על האדם כולו ולא רק על ראשו, השפעות אלו יכולות להיות לעתים הרסניות למצב הרוח ולביטחון העצמי– אצל גברים ונשים כאחד. עם זאת, ישנם פרמטרים מסוימים המשפיעים על נשירת שיער בהם אנחנו יכולים לשלוט במידת מה, ולמי מאתנו שיודע שהגנטיקה לא משחקת לטובתו – כדאי להתחיל לחשוב על כך מבעוד מועד ולפעול בהתאם. כאשר הנשירה החלה – כל שיש בידנו לנסות ולהאט אותה. בשוק ישנם חומרים רבים שמבטיחים זאת ולא מקיימים, אך לשמחתנו ישנם גם כאלו המבטיחים ומצליחים לקיים. לפני שמתחילים למרוח ולחפוף עם כל מיני חומרים – יש לעשות סקר שוק נרחב ולקבל המלצות מכמה שיותר אנשים עליהם סומכים.