האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 17.10.2010 )טכניקות איפור

טכניקות איפור

החוק הבסיסי שעליו נבנות כל טכניקות האיפור הקיימות הוא ששימוש בצבע כהה יוצר הצללה ומחדד, בעוד ששימוש בצבע בהיר מאיר ומבליט. אישה שמתאפרת בצבעים כהים יוצרת על פניה אשליה של הקטנה, בעוד ששימוש בצבע לבן ובצבעים פסטליים ובהירים מעניק אשליה של הגדלה ושל עור חי ופורח. במאמר זה ננסה להעניק לכן מספר טיפים שיניבו איפור מקצועי ואיכותי.

כיצד להפוך עקרונות בסיסיים לאיפור איכותי?

שימוש נכון בצבעים ובטכניקות הקיימות מאפשר למאפרים מקצועיים לטשטש את הפגמים ולהדגיש את התכונות הטובות ביותר שיש לעור להציע. קודם כל על הצבעים והמייק אפ להתאים לגוון העור, כאשר לעיתים קרובות שימוש בשני גוונים מנוגדים של מייק אפ (אחד כהה מהעור והשני בהיר ממנו) מניב את התוצאות הטובות ביותר.

למשל, שימוש בשני גווני מייק אפ על פניהן של נשים להן אף או מצח רחב או סנטר גדול ייצור אפקט הצללה שימנע מהתכונות השליליות האלה לבלוט. לחילופין, גם שימוש בפודרה בנקודות קטנות יכול להשיג את אותה המטרה.

צבעים הוא שם המשחק

להלן סקירה מהירה על השיטות הקיימות, לפי חלוקה לחלקי פנים. צבעים הוא הוא שם משחק, ועל מנת ליצור אשליות מוצלחת ולהעצים המראה חשוב ללמוד את כל גווני הצבעים, כמו גם את ההשפעה שלהם כשמשתמשים בהם בצורה נכונה:

  • עיצוב גבות – שימוש בעיפרון גבה ישלים חורים בתוך הגבות ושימוש בצללית (בעזרת מברשת) יעבה אותה. בסיום חשוב לסרק את הגבה כלפי מעלה.
  • לחיים – אפקט של חיטוב הלחי מושג על ידי הדגשת עצמות הלחיים בעזרת מריחת סומק מתחת לעצמות הלחיים, עד לכריות הלחיים.
  • עיניים –
    • על מנת להגדיל את העיניים על המתאפרת להשתמש בצללית בהירה, מסקרה ומעגל ריסים. האיפור נמרח בשלוש שכבות, וחשוב להתמקד בפינות החיצוניות של הריסים.
    • על מנת לטשטש עיניים קרובות על המאפרת להשתמש בצללית כהה ולתחום את העיניים בעזרת אייליינר.
  • שפתיים – מראה של שפתיים מלאות ועבות מושג על ידי שימוש בתוחם איתו נוח לצייר את קו השפתיים. למאפרים מקצועיים ישנו טריק נוסף, שכולל מריחת מעט פודרה על האודם, ואז שוב למרוח אודם.