האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 17.10.2010 )קוסמטיקה פָרַא רפואית

קוסמטיקה פָרַא רפואית

קוסמטיקה פָרַא רפואית היא תחום טיפול חדש שהתפתח במהלך העשור האחרון. מטרתה של הקוסמטיקה הפָרַא רפואית היא לצייד את הקוסמטיקאית בכלים יעילים שיסייעו לה להתמודד עם מקרים קשים לטיפול או קיצוניים, כגון פיגמנטציה עמוקה, קופרוזה, סבוראה, אקנה קשה ועוד.

הבדלים בין קוסמטיקה רגילה לקוסמטיקה פרא רפואית

המקצועות הפָרַא רפואיים קשורים בטיפול רפואי, אולם הם מתבצעים על ידי איש מקצוע שאיננו רופא אלא בעל בסיס תיאורטי מדעי. העוסקים במקצועות הפָרַא רפואיים זקוקים לרישיון מטעם משרד הבריאות. מלבד קוסמטיקה פָרַא רפואית, ישנם מקצועות פָרַא רפואיים אחרים, כגון תזונה קלינית, סיעוד, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה ועוד.

הדרך להפוך לקוסמטיקאית מוסמכת עוברת דרך בית ספר לקוסמטיקה שמאושר על ידי משרד העבודה. משרד העבודה מקיים מבחן הסמכה עיוני ומעשי ותפקידו של בית הספר הוא להכין את התלמידות למבחן. קוסמטיקאית רפואית, לעומת זאת, הינה חלק מצוות רפואי של רופאי עור ומנתחים פלסטיים שעובד בקליניקה לאסתטיקה רפואית.

קוסמטיקאית פָרַא רפואית גם היא למדה קוסמטיקה רפואית, אולם היא עובדת במכון יופי או בביתה. טיפול אצל קוסמטיקאית קונבנציונאלית כולל פינוקים ומגע רך ומלטף. הטיפול נעים, אולם הוא איננו מועיל מבחינת התוצאה. החומרים בהם משתמשת הקוסמטיקאית אינם חודרים את העור וכל העבודה נעשית על השכבה העליונה שלו, ולכן אין לה השפעה אמיתית מעבר להנאה הרגעית שהיא מעניקה למטופל או למטופלת. אין זה המצב בקוסמטיקה פָרַא רפואית. קוסמטיקאיות אלה יוסיפו לסל השירותים הפרא רפואיים שהן מציעות גם טיפולים קוסמטיים מסורתיים כגון איפור והסרת שיער.

טיפולים אצל קוסמטיקאית פָרַא רפואית

קוסמטיקאית פָרַא רפואית מוסכמת לבצע מספר רב של טיפולים, כגון:

  • טיפולי אנטי אייג'ינג שהוכחו קלינית כיעילים.
  • הכנה לטיפולי פילינג עמוקים (כאלה שמבצעים פלסטיקאים).
  • הבהרת כתמים מסוגים השונים.
  • הכנתו של העור לקראת מתיחת פנים – טיפול זה מתבצע באמצעות קילופים שטחיים על בסיס קבוע. הקילופים משפרים את גמישות העור ואף מסייעים בשיפור תוצאות הניתוחים.
  • סיוע בשיקום העור ומתן תמיכה טיפולית לאחר ניתוחים פלסטיים.
  • ריפוי אקנה נעורים ואקנה הורמונלי למבוגרים.
  • שיפור מרקם העור וחידושו על ידי קילופים שטחיים של העור. המטרה היא להבהיר ולעדן קמטוטים.

למידע נוסף קרא: טיפול באקנה