האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 04.05.2014 )התפתחות הטכנולוגיה בניתוחים פלסטיים

התפתחות הטכנולוגיה בניתוחים פלסטיים

בעוד שבעבר הוצעו לנו מספר מועט של סוגי ניתוחים פלסטיים, הרי שכיום ישנם סוגים רבים של ניתוחים בתחום זה, המשלבים במסגרתם גם טכנולוגיות שונות. קשה להתעלם מההתפתחות העצומה בתחום הרפואה, לרבות בתחום הניתוחים הפלסטיים. התפתחות זו באה לידי ביטוי בטכנולוגיות הרבות, הלוקחות בכך חלק, טכנולוגיות שהופכות את ההליך הכירורגי עצמו ליעיל הרבה יותר ולכזה המצליח להשיג תוצאות ברמה גבוהה. זו גם הסיבה מדוע יותר ויותר נשים וגברים בוחרים לעבור אותו, ולעיתים כבר בגילאים צעירים יחסית.

ניתוחים פלסטיים מסוגים שונים

הטכנולוגיה המתקדמת בתחום הפלסטיקה מאפשרת לנו ליהנות כיום ממגוון רחב מאד של ניתוחים פלסטיים. אם בעבר נשים היו קהל היעד העיקרי של ניתוחים אלה, הרי שכיום ישנם לא מעט גברים הבוחרים גם הם להיעזר בו. באופן כללי, הניתוחים הפלסטיים נחלקים לשני סוגים עיקריים: ניתוחים שנועדו לתקן ליקויים או פגמים גופניים כלשהם וניתוחים המשווים לגוף שלנו מראה צעיר ויפה יותר. אלה יכולים להיות ניתוחי אף, ניתוח להגדלת או הקטנת חזה, ניתוח של מתיחת בטן וגם ניתוח מתיחת פנים. מכיוון שלכולנו המראה החיצוני חשוב מאד ומכיוון שלאורך השנים פנינו משתנים לא מעט, מאפשרים הניתוחים הפלסטיים גם לטשטש את סימניו השונים של הגיל באמצעים פשוטים יחסית, ובמיוחד בהשוואה לעבר.

הניתוחים הפלסטיים, המוצעים כיום, מאפשרים גם לבצע שינויים קלים או שינויים קטנים במיוחד, ולו רק לשם התחושה האישית הטובה יותר. מכיוון שהם משלבים טכנולוגיות מתקדמות, ההחלמה מהם מהירה הרבה יותר והתוצאות הרצויות מושגות בקלות רבה. לניתוחים אלה ישנה חשיבות רבה מאד בתחום הכירורגיה ופלסטיקאים רבים בארץ נחשבים למובילים בתחומם. למרות שמרביתם מבוצעים תחת הרדמה מלאה ומצריכים אשפוז של לפחות יום לאחר הניתוח, ההתאוששות מהם היא מהירה בדרך כלל ואיננה כוללת תופעות לוואי. אולם, בדומה לכל הליך כירורגי אחר, גם במקרים של ניתוחים פלסטיים עשויות להופיע תופעות לוואי חריגות, המצריכות מענה מתאים.

התקדמות רבה בתחום מתפתח במיוחד

העובדה שמדובר בתחום רפואי מתפתח מאד, הופכת את הניתוחים הפלסטיים הן לנשים והן לגברים לנגישים הרבה יותר. המחירים של ניתוחים אלה נמוכים יותר בהשוואה לעבר וישנם לא מעט מרכזים רפואיים המציעים אותם. לא כל אחד מהניתוחים נחשב להליך מורכב מאד וישנם לא מעט כאלה הידועים כפשוטים וקלים. בחירתו של פלסטיקאי מומחה בתחום היא חשובה מאד על מנת להשיג את התוצאות הרצויות וליהנות מהפתרון המתאים. חשוב לקבל המלצות על המנתח הפלסטי וגם לפנות אל מטופליו כדי לשמוע את חוות דעתם באשר להליך הכירורגי שבוצע ובעיקר גם באשר לתוצאותיו. מומלץ לקבל מהרופא המנתח את כל המידע הרלוונטי על הניתוח עצמו, לרבות תופעות לוואי העשויות להופיע מיד לאחריו.

לסיכום

ניתוחים פלסטיים יכולים לשנות את מצב הרוח ואת התחושה האישית לבלי היכר. ובכל זאת, יש לבחון אותם בכובד ראש ולבדוק איזה הליך יכול להתאים וכמובן גם מי המבצע אותו.