האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 22.02.2012 )טיפוח האסתטיקה על ידי מכון שיזוף

טיפוח האסתטיקה על ידי מכון שיזוף

מזה שנים מקובלת בעולם המערבי המוסכמה האסתטית שעור שזוף הוא עור יפה. האירופאיים החיים ביבשת שאור השמש בה אינה חזק וישיר כמו בישראל, גילו את השיזוף באמצע המאה העשרים והחלו לפשוט על חופי הים התיכון ואף להרחיק למקומות כמו ישראל על מנת להשתזף ולהשחים את גוון העור.

השיזוף בתחילה התבצע באמצעות חשיפה ממושכת לאור שמש חזקה. לפני כמה עשורים עוד ניתן היה למצוא תכשירים שכונו "שמני שיזוף" שנועדו להעצים ולחזק את השפעת החשיפה הישירה לשמש ולהגביר את השיזוף. אך השיזוף הטבעי באור השמש קיבל יחסי ציבור לא טובים כאשר התברר שחשיפה ממושכת לאור השמש מגבירה באופן משמעותי את הסיכוי לחלות בסרטן העור.

אנשים נקרעו בין שתי שאיפות בסיסיות שלהם: להיות יפים ושזופים מחד גיסא ומאידך גיסא לשמור על בריאותם ולא להסתכן. לשמחתנו הטכנולוגיה כיום התפתחה והעמידה לרשותנו מתקנים וציוד שניתן להפעיל ולהשתזף באמצעותו מבלי לגרום נזק בריאותי.

כיצד מכון שיזוף שומר על בריאות לקוחותיו?

מחקרים גילו שחשיפה מבוקרת לקרניים אולטרה סגולות מאפשרת להגיע לתוצאות של שיזוף מבלי לגרום לנזקים לעור. בקרינת שמש רגילה, הקרינה האולטרה סגולית מהווה 7% מסך כל הקרינה. מכון שיזוף מצוייד במיטות שיזוף מיוחדות או במתקנים בהם ניתן להשתזף בעמידה ואלו מקרינים באופן מבוקר קרינה אולטרה סגולית ומשזפים באופן שווה ולא מסוכן את הגוף.

מכון שיזוף מקצועי מקפיד לבדוק תנאים מוקדמים של בריאות הלקוח על מנת לוודא שהוא מתאים לטיפול שיזוף מלאכותי.

שיטה נוספת של שיזוף מלאכותי במכון שיזוף ידועה בכינויה שיזוף בהתזה. שיזוף בהתזה הוא בעצם צביעת העור באופן מלאכותי על ידי תמיסה כימית המכילה גוון שחום במקצת. הטיפול נעשה במכון באופן שבו הלקוח עומד במעין מקלחון וצבע על עורו מותז באופן מבוקר. לשיטה זו שני יתרונות גדולים: האחד הוא שניתן להתאים גוון שיזוף לעור הטבעי של הלקוח ולמכון שיזוף מקצועי יש מספיק ידע וניסיון על מנת להתאים גוון תמיסה לעור הלקוח על מנת להגיע לתוצאה טובה. היתרון השני הוא היתרון הבריאותי- בשיטה זו מריחת החומר והצבע הרבה פחות מסוכנת מאשר קרינה כלשהי המוקרנת על העור.

שיטה נוספת המקובלת היא שימוש על ידי תכשירי שיזוף מלאכותי שמבצעים את אותה פעולה כמו שיזוף בהתזה, אך באופן ביתי ועם חומרים פחות חזקים. תכשירים אלו ניתנים לרכישה במכון שיזוף מקצועי בצירוף הסבר מקצועי.

כל לקוח או לקוחה המתענינים בשיזוף ייטיבו לעשות עם יבדקו את המקצועיות של מכון שיזוף הקרוב לביתם ואת ההיצע שלו.