האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 25.11.2010 )עוד לא התנסיתם בטיפולי ספא?

עוד לא התנסיתם בטיפולי ספא?

אם יצאתם לאחרונה מגבולות הבית שלכם, אם יצא לכם להיות בבית מלון, במכון כושר, בבריכה או אפילו להסתכל בעיתון, הרי שאי אפשר לברוח מתפוצתם העצומה של מכוני או טיפולי ספא לסוגיהם השונים, המציעים פינוק ואיכות שטרם חוויתם. זה אולי נשמע מעט מוגזם, אולם מצד שני – רק מי שניסה טיפולי ספא אי פעם, רק מי שחווה את ההתרגעות ואת התחושה הנעימה המתלווים לטיפול כזה ורק מי שיודע לפרגן לעצמו ולגוף שלו כמו שצריך – מכיר בחשיבותם של טיפולי ספא ומבקש לחזור עליהם שוב ושוב (ושוב).

טיפולי ספא בפעם הראשונה – למה אפשר לצפות ?

אם טרם הייתם במכון ספא, סביר להניח כי לא נצליח להעביר לכם את התחושה האמיתית הכרוכה בבילוי במכון כזה, את הריח המשכר של הבשמים והשמנים, את התחושה המרגיעה של הידיים שעובדות ואת ה"בלופ בלופ" הנעים של הג'קוזי. יש דברים שחייבים להתנסות בהם בשביל לתהות איך זה אפשרי שלא ניסיתם אותם עוד קודם.

המשותף למרבית טיפולי ספא הוא הצבת המטופל במרכז (פיזית ומחשבתית), והמאמץ הרב שעושים מכונים אלה על מנת להעניק את חוויית הטיפול המושלמת. טיפול במגע למשל, הוא לא רק כזה שכולל עיסוי – מדובר בחוויה חושית מושלמת למטופל, הכוללת מוסיקה רגועה, ספות רכות, ריחות נעימים ואפילו כיבוד ויין המיועדים להרחיב את החוויה שלו גם אל חוש הטעם.

ומה ההבדל בין טיפולי ספא רפואיים ובין אלה שנועדו לפינוק ?

טיפולי ספא רפואיים מיועדים למי שסובלים מכאבים או מבעיה גופנית כלשהי ומבקשים להיעזר בטיפולים על מנת להקל על הכאב, להמריץ את מחזור הדם ולשפר את פעילות הגוף כך שיוכל להתגבר על מכאוביו. טיפולים אלה נעשים על ידי מומחים בדרך כלל, הם עשויים להיות יקרים מעט יותר ולרוב נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לשיפור של ממש.

טיפולים מפנקים לעומת זאת, כשמם כן הם – נועדו על מנת לגרום לתחושה טובה אצל המטופל, לשפר את הרגשתו ולהעניק לו חוויה בלתי נשכחת. טיפולים אלה כוללים לעיתים מים (ג'קוזי למשל), טיפולי מגע (שיאצו, עיסוי שוודי, טיפולים פנים) או אפילו טיפולי ריחות (ארומתרפיה). על אף שטיפולים אלה הם טיפולי פינוק, הרי שאיש אינו מפקפק בנחיצותם הגופנית והנפשית.

ומהם חבילות ספא ?

חבילות ספא מיועדים למטופלים המבקשים לנסות מספר טיפולים בעת ביקור אחד במכון הספא ולאפשר לעצמם חבילה מושלמת של טיפוח ופינוק. לרוב יכללו חבילות אלה טיפול כלשהו במגע, טיפול פנים ואליו יתווספו לעיתים בילוי בג'קוזי, בסאונה או בבריכה (אם קיימת כזו).

חבילות ספא משמשות גם להוזלת מחירם של טיפולים במכון הספא, שמחירם יורד בעת שהם נארזים בחבילה לעומת מחיר כל אחד מהם בנפרד. בצורה זו יכולים אנשים רבים יותר לחוות את טיפולי הספא וליהנות באופן מושלם מההיצע המגוון שיש למכוני הספא להציע.