האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 06.05.2012 )כל מה שרצית לדעת על ניתוח מתיחת בטן

כל מה שרצית לדעת על ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שכיח בקרב הליכי הרפואה האסתטית. הוא מתאים בעיקר למי שסובל מעודף עור רפוי בבטן התחתונה. בתום הניתוח תשאר צלקת קטנה ונדרשת תקופת החלמה. לניתוח תופעות לוואי מיוחדות, לכן אינו מתאים לכל אחד אלא למי שבאמת זקוק לו. הניתוח מאפשר לרבים להחזיר את מראה הבטן השטוחה של לפני ההריון או לפני תקופת ההשמנה.

הליך ניתוח מתיחת בטן

בניתוח מתיחת בטן, מבוצע חיתוך של העור בבטן התחתונה, הפרדה מהגוף מאיזור החתך כלפי מעלה, הסרת עודף עור ומתיחתו מחדש באופן הדוק יותר ותפירת החתך. ישנם מספר טכניקות ניתוח, המתאימות להקפי מתיחה ואיזורי מתיחה שונים בבטן. בחלק מהמקרים המתיחה תבוצע לאחר שאיבת שומן נדרשת. הניתוח מבוצע בהרדמה מלאה ואורך כשעתיים. בסופו ניתן להשתחרר באותו היום או להישאר לאשפוז לילה להשגחה. בתום הניתוח יושאר נקז נוזלים בבטן המטופל למספר ימים ויומלץ על חבישת חגורת בטן למשך כשלושה שבועות.

למי מתאימה מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן מתאים לאנשים בעלי עודפי עור משמעותיים, בין היתר להרבה נשים שעברו מספר הריונות. לאישה שמתכננת להרות שוב מומלץ לדחות את הניתוח עד לאחר הלידה. לעיתים, למי שעבר ניתוחים משמעותיים (לא אסתטיים) באיזור הבטן, לא יומלץ לעשות את הניתוח. חלק חשוב מהתהליך הוא הבהרת התוצאות וציפיות ריאליות – המותאמות למבנה גופו של המטופל. מתיחת בטן מותחת ומעלימה עור עודף, אך איננה פותרת משמירה על אורך חיים בריא, פעילות ספורטיבית ותזונה נבונה בעתיד.

סיכונים בניתוח מתיחת בטן

אחת מתופעות הלוואי הנפוצות היא הצטברות נוזלים בחלל הבטן לאחר הניתוח. הטיפול הראשוני הוא דיקור עדין לניקוז הנוזלים. אחד מכל מאה מנותחים יסבול גם מדימום פנימי, המלווה בתחושה לא נעימה והאדמה של העור, אך למעט מקרים נדירים הוא עובר מאליו, תחת ביקורת. בשבועות שלאחר הניתוח בחלק קטן מהמקרים יכול להיווצר זיהום שיטופל באנטיביוטיקה. מקרה נדיר, המתרחש אחת ל – 500 ניתוחים, הוא של נמק בדופן הבטן בעקבות פגיעה באספקת הדם אליה. במקרים האלה יש צורך בניתוח נוסף כדי למנוע הסתבכות נוספת. תופעה שכיחה יותר היא אבדן תחושה חלקי באיזורים שונים של הבטן והירכיים בחודשים שלאחר הניתוח – אך היא מתפוגגת בטווח זמן של מספר חודשים עד שנה.

החלמה

לאחר ניתוח מתיחת בטן, אפשר לחזור לחיי שגרה למעט פעילות גופנית המאמצת את איזור הבטן. הצלקת שנוצרת בעקבות הניתוח לא נעלמת והמידה שבה היא נטמעת בעור ופחות מורגשת משתנה מאדם לאדם. מומלץ מאוד להמנע מעישון ונטילת תרופות מסויימות בתקופה שלפני הניתוח ובחודשים שלאחריו.