האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 18.10.2010 )סגולות בריאותיות של מים

סגולות בריאותיות של מים

כשמדברים על תזונה נכונה, אחד האספקטים החשובים ביותר אך הנשכחים ביותר הוא מים. מים מהווים בין 60 ל-70 אחוזים ממשקל הגוף של בני האדם, הם נמצאים בתאים, בדם, בנוזל עמוד השדרה ובלימפה. המים קריטיים לקיומם של חיים, ואם אדם עשוי לשרוד שבועות רבים מבלי לצרוך מזון, הרי שאין זה המצב בנוגע למים.

שתיית מים רבים הינה נדבך חשוב אצל מי שמנהל אורח חיים בריא. כל תהליכי חילוף החומרים בגוף שמסייעים להובלת חומרי המזון אל התאים ומפנים את הפסולת החוצה לא היו יכולים לתפקד ללא מים, שלא לדבר על החיוניות של מים בקירור הגוף, במיוחד במדינה חמה כמו ישראל.

המים הם חלק מחיינו עוד מרחם אמנו. הם נמצאים בשליה, שומרים על העובר בעודו ברחם ומאפשרים לו לגדול. אחרי הלידה, המים מניעים את תהליך ההנקה, שכן 87 אחוז מחלב האם מורכב ממים. אישה מניקה חייבת לשתות מים בכמויות גדולות (לא פחות מ-13 כוסות מדי יום) שכן היא מאבדת נוזלים רבים לטובת התינוק או התינוקת שלה, כ-400 עד 800 מיליליטר בכל יום.

לעשות דיאטה בעזרת מים

שתיית מים חשובה לגוף לא רק לשם קיומו הבסיסי, אלא גם מסיבות אסתטיות. מומלץ לכלול בתפריט של כל דיאטה שתייה מרובה של מים. מחקרים רבים מראים כי ככל ששותים יותר מים, מורידים יותר משקל. מהי הסיבה לכך? ראשית, צריכת מים במקום משקאות מומתקים למיניהם חוסכת קלוריות מיותרות, מעניקה תחושת שובע, מאיצה את תהליך חילוף החומרים בגוף ומנקה אותו מפסולת. אנשים שאינם משנים את התפריט שלהם אך מוסיפים לו 3-4 כוסות מים ביום ומוותרים על משקאות מומתקים משילים כ-4 ק"ג בשנה.

מי ששותה הרבה מים מרוויח עוד יתרון אסתטי – המים מסייעים בשמירה על עור בריא, זוהר וצעיר. חוסר במים מייבש את העור, והראשונים להיפגע הם הפנים, שכן עורם רגיש יותר מאשר בשאר חלקי הגוף. היובש עלול לגרום לקמטים, לפצעונים ולמראה "עייף". המים מחיים את העור, מסייעים לו להתחדש וכך הוא נשאר צעיר וחלק יותר.

יתרונות נוספים של המים הם הפחתת כאבי ראש, אנרגיית גוף רבה יותר, התגברות מהירה יותר על מחלות ועוד. המים הם סם החיים, והם ניתנים לנו בחינם מן הטבע. אז שיהיה לרוויה.