האתר לאסתטיקה וטיפוח

( 03.02.2011 )מילוי קמטים

מילוי קמטים

מילוי קמטים נחשב לאחד התחומים המתפתחים והמבטיחים בענף הרפואה האסתטית. הוא משלב כמה יתרונות – זמן ביצוע קצר, התאוששות מיידית כמעט מההליך, תוצאות איכותיות ואפס תופעות לוואי, ברוב המקרים. אורח החיים המודרני מציב דרישות כפולות – מצד אחד, אנחנו נדרשים לעבוד הרבה ובתנאי לחץ, מה שמעלה את רמות הסטרס ותורם להופעת קמטים בגיל מוקדם. מצד שני, אנחנו נדרשים להיראות טוב ולהתאים לדימוי צעיר ורענן. מילוי קמטים מאפשר לגשר על הפער הזה שבין המציאות הלוחצת לציפייה להיות יפים וצעירים לנצח – ובלי יותר מדי הקרבה בריאותית או כספית. ישנן שיטות שונות למלא קמטים ואחת לחצי שנה, בממוצע, נוספים חומרים וטכניקות שמאפשרים תוצאות טובות יותר או נותנים מענה גם למצבים מורכבים וייחודיים. אז מה חדש בתחום של מילוי קמטים?

מילוי קמטים – מדריך בסיסי
לפני הכל – מה זה בעצם מילוי קמטים ולמי זה טוב?
הקמטים שמופיעים בפנים הם תוצאה של תהליכים מורכבים שמתרחשים מיום הלידה. 'חלק כמו תינוק' הוא ביטוי נפוץ, שמתאר את המצב הרצוי ביותר של העור. אלא שעם הגיל – וניתן לראות זאת כבר באמצע שנות העשרים לחיים – העור מאבד גמישות וכושר השיקום העצמי שלו יורד. חומרים כמו קולגן ואלסטין מידלדלים, והעור מתחיל 'לזכור' כל קמט הבעה וכל קמטוט. מילוי קמטים הוא למעשה טכניקה שבה מזריקים לאזור הקמט חומרים בעלי תכונות ייחודיות שיוצרים מעין נפח וגורמים לאפקט של מילוי. החומר מוזרק לשכבות העור הפנימיות או לשומן שתחתיהן, מתגבש ולמעשה דוחק את השקע שיצר הקמט. מילוי קמטים יעיל הן לקמטי הבעה עמוקים ורחבים שאינם מלווים בעור נפול מדי, הן לקמטוטים וסדקים והן לשקעים ותיקוני א-סימטריה בפנים.

חומרי מילוי קמטים
רשימת החומרים שמשמשים לצורכי מילוי של קמטים היא ארוכה, ומתעדכנת אחת לשנה בחומרים חדשים ושיטות חדשות או משולבות. חומרי מילוי קמטים עוברים מסלול קבוע שמבטיח את היותם בטוחים ויעילים: ראשית במעבדות ומכוני מחקר, לאחר מכן – בגופים שממונים על אישור חומרי מזון ותרופות (בארה"ב, אירופה וישראל) ולבסוף בידיו המיומנות של הרופא המוסמך או הפלסטיקאי. מילוי קמטים יכול להתבצע בעזרת חומרים סינטתיים, ביולוגיים או חומרים ביולוגיים שעברו סינטזה במעבדה. כך למשל ניתן להשתמש לצורך מילוי בשומן עצמי שנלקח מהגוף כמו גם בסיליקון, בחומצות ותרכובות שונות שעברו עיבוד וסטריליזציה ובחומרים שמצויים באופן טבעי בעור, כמו קולגן. מילוי קמטים כרוך בהזרקה לאזור הקמט ולאחר מכן החומר מתחיל לפעול – ישנם חומרים שנטמעים בגוף ומתפיחים את הקמט כך שהוא נעלם ואחרים יוצרים מעין מעטפת מבודדת שמוסיפה נפח.

מילוי קמטים וחידושים אחרונים
מילוי קמטים מזמן כאמור אפשרויות רבות למטופלות ולמטופלים. ניתן למלא קמטים ולעצור העמקה של קמטים קיימים בטיפולי המילוי השונים, וכן בעזרת בוטוקס. חידושים אחרונים בתחום קשורים להגברת הבטיחות של חומרים סינטתיים והארכת ההשפעה של חומרי מילוי ביולוגיים, שבאופן טבעי נוטים להספג ולהתפרק בגוף תוך זמן קצר יותר. סוג החומר שמשמש למילוי קמטים נבחר בהתאם לכמה שיקולים: כספי, בריאותי ואסתטי. סוגי קמטים שונים מצריכים חומרים שונים ויש להתחשב באופי הקמט, בגורמים לו, במידת העומק שלו וכן הלאה. מילוי קמטים הוא הליך קצר ביותר, ועומד בדרישות ובתקנים של משרד הבריאות. התוצאות נראות כבר באותו יום, ותופעות הלוואי הן מינימליות או אפסיות – ודומות לתופעות הלוואי שנגרמות מקבלת זריקה. הזמינות והפשטות הופכות את ההליך של מילוי קמטים לבר-השגה עבור כל אחד ואחת.